Follow us on LinkedIn

Elektrikli araçlar için yangın battaniyesi – Elektrikli araç yangınlarının etkin bir şekilde izole etmek

The solution to isolate EV car fires

Elektrikli araçlar için yangın battaniyesi – Elektrikli araç yangınlarının etkin bir şekilde izole etmek

Elektrikli araba yangın battaniyesi – Elektrikli oto araçlardaki yangınlar itfaiyeciler için yeni ve benzersiz bir zorluk teşkil eder, çünkü elektrikli oto araçlardaki yangınlarla mücadele normal araba yangınlarıyla mücadeleden çok farklıdır. Bunun nedeni elektrikli arabaların lityum piller içermesidir. Kısa bir süre içinde muazzam miktarda ısı üretebilirler. Bir araba yangını söz konusu olduğunda, bu durum hızla tırmanabilir ve özellikle araçların birbirine yakın olduğu otoparklar veya gemilerdeki araba güverteleri gibi yerlerde alevleri kontrol etmek çok zordur.

Fire Isolator olarak elektrikli araçlardaki yangınlarla mücadele etmek için etkili çözümler bulmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, elektrikli araçlardaki yangınlarda duman ve ateşi izole eden yüksek sıcaklıkta bir yangın battaniyesi olan Ultimate FI-BL0906 Yangın Battaniyesini geliştirdik.

Elektrikli otomobillerde yangın riski

Elektrikli otomobillerdeki yangınlar, lityum bataryalar nedeniyle özel bir risk oluşturmaktadır. Bu bataryalardaki bir arıza ısı birikimine ve tutuşmaya yol açabilir. Bu durum, geleneksel araçlardaki yangınlardan farklı şekilde yanan ve söndürülmesi daha zor olan bir yangınla sonuçlanır. İlk alevler söndürüldükten sonra bile, bir lityum bataryanın batarya hücreleri 24 saate kadar sıcak kalabilir ve yangının yeniden alevlenmesine izin verebilir.

Elektrikli araba yangın battaniyesi

Elektrikli otomobiller için Ultimate FI-BL0906 yangın battaniyesi ile tanışın

Ultimate FI-BL0906 yangın battaniyemiz, elektrikli oto araçlardaki yangınların karmaşık gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yeniden kullanılabilir battaniye, 1600 santigrat dereceye kadar (ISO EN 13501-1‘e göre test edilmiştir) yüksek sıcaklık direnciyle, durumu kontrol etmek ve hemen kullanıldığında ikincil hasarı en aza indirmek için benzersiz bir yol sunar.

Yangın battaniyesini etkili bir şekilde kullanmak için en az iki kişiye ihtiyaç olduğunu bilmekte fayda var. Yangın battaniyesini yanan aracın üzerine dikkatlice yerleştirerek tam bir koruma sağlamak önemlidir. Battaniye çok güçlü bir kumaştan yapılmış olmasına rağmen, kumaşın veya ilmeklerin zarar görmesini önlemek için dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Ayrıca, yangın battaniyesi kontrol sağlasa da aküdeki yangını tek başına söndüremeyeceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, elektrikli otomobillerdeki yangınlarla mücadele ederken en iyi sonuçları elde etmek için ek önlemler sunuyoruz:

  • Alevlerdeki kimyasal zincirleme reaksiyonları kesen ve yangını bastırarak sıcaklığı daha da düşüren aerosol üniteleri.
  • Zehirli dumanları ve dumanı azaltmak ve aracı daha da soğutmak için aracın üzerine bir su sisi püskürtmek için bir su buharı mızrağı kullanmak.

Tüm elektrikli araçlar için bir yangın battaniyesi

Elektrikli araba yangın battaniyemiz sadece elektrikli araçlardaki yangınlarla sınırlı değildir – e-bisiklet, e-scooter ve diğer elektrikli cihazlar gibi diğer elektrikli araçlar için de kullanılabilir. Yangın battaniyeleri miz yangın durumunda eserleri korumak için müzelerde bile kullanılmaktadır!

Bu çok yönlülük, onları profesyonel itfaiyeciler ve farklı yangın senaryolarıyla uğraşan kuruluşlar için paha biçilmez kılmaktadır. Fire Isolator’da, yangın battaniyelerimizi sizin için farklı boyutlarda özelleştirebiliriz. Mevcut seçenekler hakkında bize danışın.

Araç yangın battaniyemiz birçok kez test edilmiş ve kanıtlanmıştır

Araç yangın battaniyemiz, kalite ve güvenilirliği sağlamak için ISO EN 13501-1 standartlarına göre kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Elbette yangın battaniye mizi kendimiz test ettik, ancak bayilerimizden de iyi yorumlar aldık.

Örneğin, Kore’deki bayimiz EMSTEC, Yangın İzolatörü konseptiyle birçok testi başarıyla gerçekleştirdi. Kore televizyonunda bile yayınlanan bu testler, yetkililer ve devlet kurumları için Yangın İzolatörünün etkinliğinin kanıtı niteliğindedir.

İlginizi çekti mi?

Elektrikli araba yangın battaniyesi – Elektrikli oto araçlardaki yangınlarla mücadele söz konusu olduğunda, Ultimate FI-BL0906 Araç Yangın İzolatör Battaniyesi profesyonel itfaiyeciler, otopark sahipleri, filo yöneticileri ve elektrikli araç güvenliğinden sorumlu diğer kişiler için vazgeçilmez bir araçtır.

Yangın İzolatör battaniyesini satın almak ister misiniz? Bizimle iletişime geçin veya web sitemizde “Nereden satın alınır” başlığı altında size en yakın bayiyi bulun.

Bayi olmak ister misiniz? O zaman bizimle iletişime geçin!